Κύπελλο Ελλάδας: Ο Πανσερραϊκός κερδίζει τον Αστέρα Τρίπολης με 2-0 και προκρίνεται στους προημιτελικούς – [Βίντεο]

0
18

Ο Πανσερραϊκός επιβλήθηκε με το σκορ 2-0 του Αστέρα Τρίπολης στην αναμέτρηση για τον Κύπελλο Ελλάδας, καθιστώντας προορατήριο για την πρόκριση στους προημιτελικούς. Οι «λιοντάρια» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 38ο λεπτό με τον Ματία Τομά, ενώ ο Μάριος Σοφιανός πρόσθεσε ένα ακόμη γκολ στο 56′.

Παρότι ο Αστέρας Τρίπολης πίεσε και δημιούργησε δυσκολίες στους αντιπάλους του, δεν κατάφερε να αντισταθεί στην αποτελεσματικότητα του Πανσερραϊκού. Το γκολ του Μιριτέλους στο 89ο λεπτό ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ. Ο αγώνας έγινε από τον διαιτητή Σταύρο Τσιμεντερίδη.

Οι ποδοσφαιριστές που βρέθηκαν στον χώρο των κιτρινόμαυρων ήταν οι: Παπαδόπουλος, Γκρόζντανιτς, Ατιένθα, Ρουμπέ, Χουχούμης, Αλάγκμπε, Σουρλής, Ζούγλης, Σίτο, Κρεσπί, Μιριτέλο για τον Αστέρα Τρίπολη, και Κατσικάδη, Πκαλαι, Γκοτζαιμανίδη, Γκοτζαιάκη , Ουεντραόγκο, Σοφιανός, Μασαρίποφ, Τόμας, Μπαΐροβιτς για τον Πανσερραϊκό.